Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up
 1. Jak mogę pobrać Waszą aplikację?

Osoby posiadające system Android powinny wpisać QUICKAPP w sklepie Play i pobrać apkę. Osoby posiadające system iOS pobierają apkę z AppStore.

 1. Czy mogę rozpocząć przejazd, gdy poziom baterii w moim telefonie jest niski (<20%)?

Nie zalecamy rozpoczynania przejazdu, gdy stan baterii telefonu jest niski, ponieważ większość aparatów uniemożliwia zrobienie zdjęcia, gdy bateria ma <5%.
Brak zdjęcia uniemożliwi zakończenie przejazdu, co spowoduje naliczanie dalszych opłat. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom dajemy Wam możliwość uruchomienia aplikacji na 4 różnych urządzeniach, dzięki czemu rozładowany telefon nie będzie stanowić problemu.

 1. Hulajnoga się odpaliła, a nie jedzie. Dlaczego?

Przede wszystkim pamiętaj, że samo wciśnięcie manetki nic nie da. W pierwszej kolejności należy się odepchnąć, a dopiero potem wcisnąć manetkę gazu. Jeżeli to nie pomaga być może uszkodzona jest manetka, należy to wówczas zgłosić poprzez naszą aplikację.

 1. Ile hulajnóg mogę wypożyczyć na 1 aplikację?

Na jedno konto w aplikacji Quick użytkownik może wynająć max 4 hulajnogi.

 1. Co oznacza kolor czerwony na mapie w aplikacji QUICK?

Kolorem czerwonym oznaczone są strefy ZAKAZU PARKOWANIA, w których użytkownik nie może zakończyć przejazdu. Pozostawienie w niej hulajnogi spowoduje dalsze naliczanie opłat za przejazd do max 90 min i dodatkowo naliczenie kary w wysokości 50 zł.

 1. Co oznacza kolor żółty na mapie w aplikacji QUICK?

Kolorem żółtym oznaczone są strefy ograniczenia do 12 km/h maksymalnej prędkości hulajnóg na terenie Gdańska, tj. obszar Głównego Miasta w obrębie dzielnicy Śródmieście wraz z Wyspą Ołowianką i północną częścią Wyspy Spichrzów, tj. obszaru ograniczonego ul. Okopową, ul. Podwale Staromiejskie, ul. Grodzką, ul. Wartka, ul. Na Stępce, ul. Szafarnia, ul. Podwale Przedmiejskie, a także na obszarze Dolnego Sopotu ograniczonego ulicami: Chopina, Ceynowy, Al. Niepodległości i morzem oraz na całości Parku Północnego, Parku Południowego i w ciągu nadmorskim.

 1. Jaki jest koszt opłaty startowej?

Koszt opłaty startowej wynosi 2,49 zł.

 1. Do czego służy pauza i jaki jest jej koszt?

Pauza służy do czasowego przerwania przejazdu, który blokuję hulajnogę. Koszt pauzy to 0,10 zł za każdą rozpoczętą minutę usługi. Pauza nie zwalnia z opłat przejazdu. Usługa ta obowiązuje jedynie w strefie dozwolonej jazdy.

 1. Do czego służy rezerwacja i jaki jest jej koszt?

Rezerwacja służy do zarezerwowania dowolnej dostępnej hulajnogi. Za każdą rezerwację pobierana jest opłata w wysokości 1 zł, zwracana z powrotem na portfel w zależności od wykorzystanego czasu (koszt rezerwacji to 0,10 zł za każdą rozpoczętą minutę korzystania z usługi).
Maksymalny czas rezerwacji wynosi 10 min – maksymalnie 4 Hulajnogi jednocześnie. Dopuszcza się trzykrotną rezerwację tej samej hulajnogi w ciągu sześciu godzin.

 1. Czy w strefie zakazu parkowania mogę wcisnąć pauzę i zostawić hulajnogę?

Pozostawienie hulajnogi w strefie zakazu parkowania i włączenie pauzy będzie powodowało naliczanie dalszych opłat, tak jakby dalej trwał przejazd.

 1. Co w sytuacji, gdy skończą mi się środki w portfelu, a znajduje się w strefie zakazu parkowania?

Wówczas należy jak najszybciej doładować konto i wtedy można bez problemu użytkować dalej hulajnogę. W sytuacji, gdy hulajnoga zostanie pozostawiona w strefie zakazu opłaty będą dalej naliczane i dodatkowo zostanie naliczona kara w wysokości 50 zł. Najlepszym rozwiązaniem na uniknięcie takich sytuacji jest włączenie opcji automatycznego doładowania (wówczas przy spadku środków poniżej 5 zł portfel w aplikacji zostaje automatycznie doładowany kwotą 25 zł).

 1. Co gdy hulajnoga rozładuje się w strefie zakazu parkowania?

Wówczas następuje automatyczne zakończenie przejazdu. W przypadku, gdy taki przejazd zakończył się w strefie zakazu parkowania i hulajnoga zostanie tam pozostawiona, użytkownik nie zostanie obciążony dodatkowymi opłatami.

 1. Pobrało mi z konta 25 zł, dlaczego?

Kwota 25 zł została pobrana, ponieważ masz włączoną opcję automatycznego doładowania. Pobrane środki znajdują się w portfelu i to z nich będą regulowane płatności za Twoje zrealizowane przejazdy.

 1. Co to jest automatyczne doładowanie i jakie może mi przynieść korzyści?

Automatyczne doładowanie pozwala użytkownikowi aplikacji zapewnić ciągłość płatności podczas użytkowania hulajnogi. Dzięki niej nie powinno dojść do sytuacji, w której po skończeniu się środków w portfelu przejazd zostaje automatycznie zakończony. Dodatkowo włączenie tej opcji wiąże się z otrzymaniem dodatkowych 5 zł za każde automatyczne pobranie kwoty 25 zł.

 1. Gdzie mogę sprawdzić aktualnie obowiązujące promocje?

Informacja o promocjach znajduje się w zakładce „PROMOCJE” menu w aplikacji, na stronie www.quick-app.eu na facebooku https://www.facebook.com/QuickPolska/ oraz Instagramie @quick_pl

 1. Co się stanie gdy wyjadę poza strefę?

W momencie wyjazdu hulajnogi poza strefę następuje zwolnienie prędkości do 1 km/h, następnie całkowite wyłączenie hulajnogi i zakończenie przejazdu. Użytkownik otrzymuje powiadomienie w aplikacji, że jest poza strefą i ma 10 minut na powrót. W przeciwnym razie zostanie naliczona kara w wysokości 50 zł.  W celu kontynuowania przejażdżki należy na nowo rozpocząć przejazd i wrócić do strefy lub przenieść hulajnogę. W przypadku, gdy hulajnoga będzie nadal znajdować się poza dozwoloną strefą przejazd ponownie się zakończy, a użytkownik zostanie obciążony kolejną karą w wysokości 50 zł. Dodatkowo, każdy przejazd kontynuowany poza dozwoloną strefę wiąże się opłatą w wysokości 50 zł.

 1. Co oznacza, że hulajnoga jest nieczynna?

Informacja pojawiająca się w aplikacji „hulajnoga nieczynna” oznacza, że hulajnoga nie jest aktualnie dostępna dla użytkowników. Przyczyną może być jej uszkodzenie.

 1. Gdzie mogę zgłosić awarię hulajnogi?

Awarię można zgłaszać bezpośrednio w aplikacji wchodząc w zakładkę POMOC, a następnie w ikonkę „Zgłoszenie awarii” znajdującą się w prawym dolnym rogu aplikacji.

Następnie  należy kliknąć „zgłoś awarię” i wypełnić formularz.

 1. W jaki sposób mogę kontaktować się z Państwem w przypadku problemów?

Wszelkie problemy związane z niewłaściwym działaniem naszej usługi prosimy zgłaszać poprzez aplikacje lub drogą mailową [email protected]

 1. Gdzie należy zgłaszać chęć zwrotu środków za nieudany przejazd?

Najlepiej utworzyć zgłoszenie w aplikacji, ale można także na maila [email protected].

 1. Czy mogę otrzymać zwrot wpłaconych środków?

Środki z doładowania znajdujące się w portfelu podlegają zwrotowi. Zwrotu środków dokonujemy po decyzji użytkownika o usunięciu konta.

 1. Czy środki bonusowe podlegają zwrotowi?

Nie zwracamy środków, które wpłynęły z różnego rodzaju promocji, kodów i rabatów.

 1. Jak działa system kodu polecającego?

Osoba X, która jest naszym użytkownikiem i poleci naszą aplikację innej osobie Y (osoba Y musi założyć konto w aplikacji QUICK, podczas rejestracji wpisać kod polecający i doładować portfel kwotą 25 zł) otrzyma od nas darmowe 20 minut (12 zł do portfela).

 1. Gdzie mogę wpisać kod promocyjny?

Aby wpisać kod promocyjny w aplikacji QUICK należy wejść w MENU aplikacji, a następnie w Kod rabatowy.

 1. Co zrobić, gdy mam zablokowane konto?

Przyczyną zablokowanego konta jest najczęściej ujemny stan portfela (zaległość w płatnościach). Należy wówczas doładować portfel, my pobierzemy zaległą płatność, a konto zostanie odblokowane.

 1. Czy muszę robić zdjęcie, gdy mój przejazd został zakończony automatycznie?

W przypadku zakończenia przejazdu z powodu rozładowanej baterii w hulajnodze, braku środków w portfelu lub wyjazdu poza strefę użytkownik nie ma obowiązku robienia zdjęcia odstawionej hulajnogi.

 1. Kiedy pobierane są środki za przejazd?

Opłata startowa pobierana jest w momencie wypożyczenia hulajnogi. Opłata za wykorzystane minuty pobierana jest momencie kończenia przejazdu.

 1. Jak doładować konto?

Konto w aplikacji Quick można doładować podpinając swoją kartę płatniczą (minimum 20 zł) do naszej aplikacji, a następnie wybierając jedną z wyszczególnionych kwot i doładować nią portfel. Doładowanie może także nastąpić za pomocą BLIKa (minimum 10 zł). Wówczas należy wpisać kwotę jaką użytkownik chce doładować portfel i zatwierdzić ją w bankowości mobilnej. Prosimy pamiętać, aby dokonać wpłaty na portfel aplikacji, wymagane jest podpięcie karty płatniczej.

 1. Dlaczego hulajnoga się nie odpala?

Nie odpalenie hulajnogi jest możliwe z kilku powodów:

 • Jest ona nieczynna (uszkodzona);
 • Ma niski stan baterii;
 • Jest już wynajęta przez innego użytkownika;
 • Jest pozostawiona w strefie zakazu parkowania i przejazd ostatniego użytkownika nie został zakończony;
 • Brak środków w portfelu użytkownika aplikacji lub na karcie płatniczej;
 • Jest zarezerwowana;

W takiej sytuacji warto zwracać uwagę na komunikaty jakie są wyświetlane w aplikacji.

 1. Dlaczego hulajnoga się wyłączyła?

Jest kilka powodów wyłączenia się hulajnogi:

 • Brak środków w portfelu;
 • Wyjazd poza dozwoloną strefę;
 • Niski stan baterii hulajnogi.
 1. W jaki sposób mogę wykupić pakiet abonamentowy (wynajem długoterminowy)?

Zakup pakietu może nastąpić poprzez doładowanie portfela i pobranie z niego odpowiedniej kwoty niezbędnej do wykupienia pakietu lub z wykorzystaniem automatycznego doładowania, przy czym użytkownik nie otrzymuje wówczas bonusu w wysokości 5 zł z tytułu automatycznego doładowania. Każdy pakiet ma określony termin ważności i nie jest on automatycznie przedłużany.

 1. Co gdy skończą mi się minuty w pakiecie abonamentowym, a będę chciał dalej jeździć?

Wówczas należy mieć włączoną opcję automatycznego doładowania lub zapewnione środki w portfelu (dodatnie saldo). W przypadku wygaśnięcia abonamentu dziennego przed upływem 24h z powodu wykorzystanych minut jest możliwość jego ponownego wykupienia.

 1. Czy niewykorzystane minuty danego dnia przechodzą mi na kolejny dzień?

W ramach wykupionego pakietu użytkownik ma do wykorzystania w aplikacji QUICKAPP określoną dzienną liczbę minut. Niewykorzystane danego dnia minuty nie przechodzą na kolejny dzień, a przepadają.

 1. Czy posiadając aktywny pakiet abonamentowy mogę korzystać z innych promocji?

Pakiety abonamentowe nie łączą się z promocjami wprowadzanymi tymczasowo.

 1. Czy mogę anulować zakupiony przeze mnie pakiet abonamentowy?

Użytkownik nie ma możliwość anulowania wykupionego pakietu.

 1. Czy mogę wykupić pakiet dzienny kilka razy w ciągu jednego dnia?

Pakiet dzienny ważny jest 24h od momentu jego zakupu. Ponowne włączenie pakietu jest możliwe dopiero w momencie wykorzystania wszystkich minut.

 1. W jaki sposób mogę otrzymać fakturę VAT??

Aby otrzymać fakturę należy przesłać dane do faktury, numer telefonu na jaki zostało zrealizowane doładowanie oraz okres za jaki ma być wystawiona faktura na adres mailowy [email protected]. Faktura zostanie przesłana do 5-ego dnia następnego miesiąca po wykonaniu usługi.

 1. Czy mogę uruchomić aplikację na kilka urządzeniach jednocześnie?

Aplikację QUICKAPP można uruchomić na max 4 urządzeniach jednocześnie.

 1. Czy za parkowanie w spocie pobieracie dodatkowe opłaty?

Nie. Za parkowanie w spocie przyznajemy bonus w wysokości 1 zł, do wykorzystania w portfelu aplikacji. Za parkowanie poza spotem nie są naliczane dodatkowe opłaty.

 1. Mam w portfelu środki doładowane BLIKiem, a nie mogę wynająć hulajnogi.

Upewnij się, że do konta została podpięta karta płatnicza – w przeciwnym wypadku korzystanie z naszych hulajnóg nie będzie możliwe, nawet jeśli stan portfela jest dodatni.

 1. Jak mogę podpiąć kartę?

Otwórz Menu, wybierz zakładkę Portfel, a następnie naciśnij „Zarządzaj kartami” i „Dodaj kartę”.

 1. Chcę usunąć konto. Jak to zrobić?

Napisz do nas na [email protected], albo załóż zgłoszenie w aplikacji. Wtedy my usuniemy konto i zwrócimy pozostałe w portfelu środki. Zazwyczaj zajmuje to około 7 dni. Pamiętaj, że usunięcie konta nie będzie możliwe, jeśli stan portfela jest ujemny – najpierw trzeba uregulować zaległości.

Masz inne pytania?

Skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji.